Site icon Portal Nieruchomości

Czy można kupić mieszkanie online?

Współcześnie technologia dostarcza wielu rozwiązań, mających na celu ułatwienie nam funkcjonowania oraz zwiększenie dostępności do różnego rodzaju produktów i usług. Robienie zakupów spożywczych przez Internet, czy poszerzanie swojej wiedzy online, stało się normą. Są jednak pewne dziedziny życia i decyzje, w których nie do końca ufamy zdigitalizowanej formie, a jedną z nich jest zakup mieszkania. Eksperci Kompanii Domowej podsumowują możliwości, które oferuje technologia wychodząc naprzeciw zainteresowanym zakupem nowego lokum.

Decyzja o zakupie nieruchomości nie należy do łatwych, czy jest zatem możliwe by podjąć ją jedynie na podstawie informacji zawartych w Internecie? Jak wykorzystać zasoby sieci, by ułatwić sobie proces zakupowy? Przyjrzyjmy się dostępnym narzędziom.

Po pierwsze – poznaj rynek

Pierwszym krokiem, wykonywanym przez osobę zainteresowaną zakupem mieszkania jest sprawdzanie oraz porównywanie dostępnych na rynku ofert. Zdecydowana większość potencjalnych nabywców nieruchomości rozpoczyna poszukiwania w sieci. Jest to zupełnie naturalne, że nasze dawne „słupy ogłoszeniowe” dziś zastępują portale, oferujące porównywanie ogłoszeń i ich personalizację. Strony deweloperów również są nastawione na przekazywanie za pośrednictwem sieci najważniejszych informacji o nowopowstających inwestycjach. Współcześnie zakup nieruchomości z rynku pierwotnego jest bardzo często „wirtualny”. Bywa, że sprzedaż mieszkań prowadzona jest już od momentu rozpoczęcia budowy, czy tak zwanej „dziury w ziemi”. Opieramy się wówczas na folderze reklamowym, licznych wizualizacjach całej inwestycji oraz otoczenia i podejmujemy decyzję zakupową w momencie powstawania fundamentów – komentuje Aneta Węska, Dyrektor Sprzedaży Kompanii Domowej.

Po drugie – zwizualizuj zakup

Po dokonaniu wstępnej selekcji warto zwizualizować sobie inwestycję i całą okolicę. Dzięki zaawansowaniu technologii i rozwoju narzędzi, które oferuje nam Internet nie potrzebujemy opuszczać własnego domu, by dokonać weryfikacji. Aby sprawdzić, jak wygląda okolica, w której powstaje nowa inwestycja można skorzystać z map Google, a dzięki bardzo dokładnym wizualizacjom widzimy, jak będzie prezentować się powstający lub dopiero zaplanowany budynek mieszkalny. Staramy się jak najdokładniej wizualizować przyszłym mieszkańcom nasze inwestycje i jest to możliwe dzięki skorzystaniu z wyszukiwarki mieszkań 3D. Jest to rozwiązanie, które daje możliwość podglądu całej inwestycji i przeniesienia się na pożądane piętro przy pomocy jednego kliknięcia. Daje nam to możliwość nie tylko zobrazowania rozkładu całego bloku, ale uwypuklenia tego, że w naszych inwestycjach każde piętro jest oddzielnie projektowane, a klienci doceniają to rozwiązanie i możliwość dobrania przestrzeni odpowiadającej ich potrzebom – mówi Aneta Węska. Decydując się na rozwiązania zdalne, wykorzystujące dostępne rozwiązania technologiczne mamy możliwość „chłodnego” spojrzenia na inwestycję i zastanowienia się nad daną propozycją na spokojnie – bez świadków i presji. Otwiera to przed nami także nowe możliwości w kwestii poszukiwania mieszkania w odległej lokalizacji – innym mieście, a nawet kraju – podkreśla Dyrektor Sprzedaży Kompanii Domowej. Warto pamiętać też o formach zdalnej komunikacji, które weszły w użycie już jakiś czas temu i aktualnie są uznawane za tradycyjne, takich jak telefon do sprzedawcy oraz możliwość kontaktu drogą mailową.

Rozmowa telefoniczna może okazać się oszczędnością sporej ilości czasu, który poświęcilibyśmy na weryfikację informacji, które znajdują się w Internecie, a ponadto może rozwiać wątpliwości, czy odpowiedzieć na dodatkowe pytania lub zwrócić uwagę na istotny dla nas aspekt, który nie został wyeksponowany na stronie. Inwestor ma możliwość dosłania wszelkiego rodzaju dokumentów i materiałów, jak np. elektroniczna wersja katalogu inwestycji, dokumenty związane z inwestycją, czy choćby artykuły na temat Inwestora i samej inwestycji w formie dokumentów pdf – komentuje Aneta Węska. Dostęp do Internetu w dużej mierze możne pomóc w przygotowaniu się do procesu zakupu mieszkania i jego finalizacji, czyli podpisaniu aktu notarialnego.

Współcześnie technologia daje ogromne możliwości. Zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa i przestrzegając przepisów dot. ochrony danych osobowych nie mamy przeszkód do uzgodnienia warunków umowy zdalnie – podsumowuje Dyrektor Sprzedaży Kompanii Domowej. Kompania Domowa – to warszawski inwestor i deweloper, który buduje i prowadzi sprzedaż nowych mieszkań – domów wielorodzinnych, w najciekawszych miejscach w stolicy. Inwestycje wyróżnia dbałość o szczegóły, użyteczność i ciekawa architektura. Kompania Domowa, inwestując w różnych dzielnicach Warszawy, ma na swoim koncie takie projekty, jak: Wolska Kamienica, Na Bemowie, Kompas Targówek oraz Biały Dom. Jest ona wspólnym przedsięwzięciem Bogdana Żołnierzaka oraz Mariusza Sawoniewskiego – posiadających wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu firmami z branży budowlanej i deweloperskiej

Exit mobile version