Falownik pompy głębinowej – czyli profesjonalne zarządzanie instalacją wodną

Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Stały dostęp do wody jest niezbędny wszystkim żywym istotom oraz roślinom. To podstawowa potrzeba, którą z różnych powodów nie zawsze mogą spełnić miejskie wodociągi. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie własna studnia i pompa głębinowa. Co jednak istotne, żeby całość funkcjonowała bez zarzutu, gwarantując nam ciągły dostęp do bieżącej wody, powinniśmy odpowiednio zarządzać instalacją. Jak to zrobić? Sprawdź już teraz!

  1. Szerokie wykorzystanie pomp głębinowych.
  2. Jak zmniejszyć koszty eksploatacji pompy głębinowej?
  3. Falownik – utrzymanie stałego ciśnienia wody.

Własna studnia to niezwykle skuteczny sposób na zmniejszenie rachunków za zużycie wody, ale także rozwiązanie ekologiczne, odciążające miejskie wodociągi. Pamiętajmy przy tym, że w większości przypadków zatopienie pompy niestety nie jest wystarczającą czynnością do sprawnego funkcjonowania całej instalacji. Niezbędny będzie nam również falownik, czyli urządzenie stworzone do komfortowego zarządzania nią…

Szerokie wykorzystanie pomp głębinowych

Najpowszechniejszym zadaniem pompy głębinowej jest pobór czystej wody ze studni. Montowana jest ona między innymi przy domkach jednorodzinnych, letniskowych, na działkach rekreacyjnych czy kempingach pozbawionych dostępu do instalacji wodociągowych. Ponadto z poboru wody gruntowej korzystają osoby (też przedsiębiorcy rolni) regularnie podlewające ogródki czy trawniki. Więcej o ich przeznaczeniu i możliwościach dowiemy się na stronie: https://www.dostudni.pl/pompy-glebinowe,c1.html. Co ważne, zakup samej pompy nie będzie wystarczający do pełnej wygody. Częste jej uruchamianie bez wsparcia falownika pomp głębinowych narazi mechanizm na szybsze zużycie i liczne awarie, a nas samych na wyższe koszty eksploatacyjne i brak stałej wartości ciśnienia w instalacji.

Jak zmniejszyć koszty eksploatacji pompy głębinowej?

Falownik pompy głębinowej to urządzenie kontrolujące przepływ wody w instalacji (jego szeroko pojęte zadania wyczerpująco przedstawia renomowany sprzedawca: https://www.dostudni.pl/falowniki,c108.html). W praktyce oznacza to, że pompa po uruchomieniu nie musi działać z najwyższą mocą – taka potrzeba występuje tylko sporadycznie. Zakładając, że wodę zużyjemy w niewielkiej ilości, np. do podlewania, gotowania czy mycia, falownik dostosuje pracę pompy, aby uzupełniła ją w sposób zrównoważony. Chroni to sprzęt przed przeciążeniem, czyli szybszym uszkodzeniem, a dodatkowo gwarantuje… oszczędności. Sprawne zarządzanie instalacją wodną to redukcja zużycia energii elektrycznej nawet o 60%! Co więcej, falownik zapobiega tzw. pracy na sucho np. podczas spadku poziomu wody w studni. Również ona jest zgubna dla urządzenia.

Falownik – utrzymanie stałego ciśnienia wody

Największą zaletą falowników pomp głębinowych jest utrzymywanie stałego ciśnienia wody. Urządzenie to, poprzez zarządzanie instalacją, nie tylko usprawnia działanie pompy, ale i gwarantuje, że nie spotkamy się z uciążliwymi przestojami. Ponadto to sam użytkownik na profesjonalnym, lecz intuicyjnym w obsłudze sterowniku ustawia parametry pracy falownika, zapewniając sobie najwyższy komfort. Nie zapominajmy jednak, aby odpowiednio dobrać sprzęt. Bo choć dany model przystosowany jest do różnego rodzaju pomp głębinowych, główną rolę odgrywa tutaj ich moc. Więcej informacji o tym, jaki falownik wybrać do naszej instalacji, znajdziemy na stronie: https://www.dostudni.pl/jak-wybrac-falowniki-pomp,b185.html.

Exit mobile version