Site icon Portal Nieruchomości

Osiedle e4 Kampinoska – zrównoważone domy pod Warszawą

W Starych Babicach powstaje osiedle energooszczędnych domów e4 Kampinoska, prezentujące nowatorskie podejście do pojęcia zrównoważonego budownictwa, zdefiniowane w koncepcji domu e4 firmy Wienerberger. Deweloper, firma Ostoja Development do współpracy przy realizacji tego wyjątkowego projektu jako jednego z partnerów zaprosiła firmę Baumit, znaną ze swojej aktywnej postawy na rzecz urzeczywistnienia wizji zdrowego mieszkania.

Idea projektu e4 integruje najwyższej jakości nowoczesny i innowacyjny produkt z komfortem mieszkańców. Gwarantuje równowagę między potrzebami emocjonalnymi a czysto użytkowymi, jednocześnie prezentując kompleksowe podejście do domu.

e4 Kampinoska to zespół domów w zabudowie szeregowej, będący pierwszym etapem osiedla Ostoja Kampinos, które docelowo tworzyć będzie 48 segmentów. Na początek jednak wybudowanych zostanie 12 segmentów, z których 8 będzie bezpośrednio nawiązywało do założeń domu e4 koncepcji – pozostałe natomiast będą dwoma bliźniakami zbudowanymi w tradycyjnej technologii murowej, ale klienci będą mieli możliwość wyboru pakietów w ramach rozwiązań e4.

Wizualizacja: Ostoja Development

Jak zapewnia firma Ostoja Development, każdy dom zgodny z filozofią e4 firmy Wienerberger  powstaje z dbałością o wysoką jakość materiałów budowlanych, a także funkcjonalność architektury i walory estetyczne. Elewację zaprojektowano w technologii ściany jednowarstwowej, wzniesionej z pustaków ceramicznych Porotherm T wypełnionych wełną mineralną, wykończonych systemem tynkowym Baumit w składzie: obrzutka wstępna Baumit VorSpritzer, tynk ciepłochronny Baumit ThermoPutz, zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit ProContact, siatka z włókna szklanego StarTex, podkład gruntujący Baumit UniPrimer, tynki strukturalne Baumit SilikonTop Baumit PuraTop. Budyn­­­­ki wyróżniać będzie neutralna kolorystyka nawiązująca do barw ziemi, co pozwoli osiągnąć harmonię zabudowy z otaczającą osiedle zielenią. Wśród wielu rozwiązań sprawiających, że budynki będą przyjazne zarówno środowisku, jak i przyszłym użytkownikom znalazły się m.in. panele fotowoltaiczne, wentylacja mechaniczna z rekuperacją czy ogrzewanie podłogowe.

Ściany zewnętrzne wzniesione będą w technologii jednowarstwowej
Schemat: Baumit

Także materiały przewidziane do wykończenia wnętrz dobrano w sposób bardzo przemyślany, mając w perspektywie dobre samopoczucie mieszkańców. Toteż systemowi wentylacji mechanicznej partnerował będzie tynk wapienny Baumit KlimaWhite, którego proekologiczne właściwości potwierdzone zostały międzynarodowym certyfikatem NaturePlus.

Baumit KlimaWhite jest bezzapachowy, nie emituje szkodliwych lotnych związków organicznych, a jego mikroporowata budowa sprawia, że jest wysoce paroprzepuszczalny, dzięki czemu tworzy on na ścianach „oddychającą” warstwę, zdolną do wchłaniania nadmiaru wilgoci, tymczasowego jej magazynowania i równomiernego oddawania, gdy powietrze w pomieszczeniu jest przesuszone. Wszystko to razem gwarantuje optymalną regulację wilgoci i zdrowy mikroklimat wnętrz. Na straży komfortu użytkowania pomieszczeń stanie również duet podłogowy reprezentowany przez jastrych cementowy Baumit Estrich 160 i masę samopoziomującą Baumit Nivello Centro, który nie tylko zapewni stabilny, równy podkład pod dekoracyjną okładzinę, lecz także zagwarantuje efektywną pracę ogrzewania podłogowego i pożądaną izolacyjność akustyczną.

Wybór naszych produktów do realizacji projektu e4 Kampinoska zgodnego z koncepcją domu e4 to dla nas szczególny powód do satysfakcji. Potwierdza bowiem, że nasza oferta wpisuje się potrzeby współczesnego budownictwa, za którym idą nowe standardy. Standardy będące urzeczywistnieniem tego, do czego od zawsze dążymy – by ludzie mieszkali nie tylko pięknie i energooszczędnie, lecz przede wszystkim zdrowo – podkreśla Aleksandra Gilewska, marketing manager w Baumit, firmie która w ramach trwającego ponad dwa lata projektu badawczego VIVA PARK zgromadziła pięć milionów danych pomiarowych istotnych z punktu widzenia budownictwa przyjaznego mieszkańcom. Ich analiza przeprowadzona przez niezależnych ekspertów nie pozostawia złudzeń – sam sposób, jak i materiały użyte do budowy ścian mają znaczący wpływ na samopoczucie mieszkańców poprzez kształtowanie jakości i stabilności parametrów powietrza.

Exit mobile version