Fasada Roku 2019: Rywalizacja na półmetku
Konkurs Fasada Roku 2019 wystartował 1 kwietnia br., a to oznacza, że właśnie mijamy półmetek, jeśli chodzi o przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Taktyki są różne, wielu czeka z tym do ostatniej chwili. Warto jednak zrobić to już dziś, by w codziennym zabieganiu nie przegapić okazji na prestiżowy tytuł, finansowy zastrzyk w wysokości 10 000 zł i paszport do rozgrywki międzynarodowej. Nie zapominajmy także o głosowaniu internautów, które już trwa.
Fasada Roku 2019 to już 13-ta odsłona zmagań, których bohaterami są elewacje z całej Polski, wykończone kompletną technologią Baumit (system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem). Na przestrzeni 12 lat projekt zdobył renomę i rozpoznawalność. Jego celem jest uhonorowanie wszystkich, którzy sięgając po odważne rozwiązania i wysokojakościowe produkty nie tylko tworzą niezwykłe kreacje budowlane, lecz także wpływają korzystnie na architektoniczny krajobraz Polski.
Wejdź do gry!
Tegoroczna rywalizacja odbywająca się pod honorowym patronatem Fundacji Twórców Architektury (FTA) wystartowała 1 kwietnia br. Przypomnijmy, że obiekty mierzą się w pięciu kategoriach: dom jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji. Na zwycięzcę w każdej kategorii czeka prestiżowy tytuł Fasada Roku 2019, 10 000 zł oraz pewne miejsce w międzynarodowej rozgrywce – Baumit Life Challenge 2020, w której stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe. Zgłoszenia do zmagań na poziomie krajowym może dokonać każdy uczestnik procesu budowlanego: architekt, deweloper, inwestor indywidualny, wykonawca, zarządca nieruchomości. Wystarczy do 30 września br. wypełnić formularz na stronie www.fasadaroku.pl, pamiętając o dołączeniu dokumentacji zdjęciowej, by wejść do gry i zafundować sobie sporą dawkę emocji oraz dobrej zabawy, a przy tym dać szansę na wygraną. W przypadku kategorii „budynek zabytkowy po renowacji” i „budynek po termomodernizacji” pamiętajmy o dołączeniu fotografii prezentujących zgłaszany obiekt przed i po metamorfozie.
Szczęśliwa ‘trzynastka’
Leśny dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, Osiedle Czyżewskiego w Krakowie, Przedszkole nr 43 w Zabrzu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu i Pałac w Jankowicach – to oni rozbili bank w edycji 2018, triumfując w swoich kategoriach. Dla kogo szczęśliwa okaże się trzynasta edycja elewacyjnych zmagań? Dowiemy się jeszcze przed końcem roku, a tymi, którzy wcielą się w rolę arbitrów będą wybitni architekci, przedstawiciele branży budowlanej oraz mediów branżowych. Obrady jury zaplanowano na listopad br. Wcześniej jednak swoją opinię wyrażą internauci, którzy do 31 października br. mogą typować swoich faworytów za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Każdy otrzymuje do rozdysponowania pulę 5 głosów – po jednym na kategorię. Elewacje, których konto zasili największa liczba punktów w każdej kategorii zostaną uhonorowane specjalnym Wyróżnieniem Internautów.
Patronat honorowy nad 13-tą edycją konkursu objęła Fundacja Twórców Architektury, a wśród mediów patronujących tegorocznej edycji konkursu znalazły się redakcje takich periodyków jak „Architektura-Murator”, „ekspertbudowlany”, „Izolacje”, „Murator”, „Property Journal” „Renowacje i Zabytki”, „Zawód:Architekt”, a także portale 4budowlani.pl, architektura.info, chemiabudowlana.info, infoarchitekta.pl, muratorplus.pl, sztuka-architektury.pl czy w-a.pl.